بلاگ

مدرک تحصیلی

 

  ما هم درست مثل شما از فارغ التحصیلیتان از کالج هیجان زده هستیم. دم شما گرم! بالاخره موفق به اخذ مدرک دکتری ی خود شدید. با این اوصاف شما دیگه الان مدرک دکتری دارید و این فوق العاده است.

تبریک می گیم به شما بابت تمام مدارک های دانشگاهی تان اما ببخشید...باید به عرض شما برسونیم که در این مرحله این مدرک و نمونه های مشابه آن به درد من و شما نخواهد خورد!

 

 

 

 

 

یک لحظه اجازه بدهید ... خانم ها و آقایان لطفا خونسردی خود را حفظ کنید ... اجازه دهید توضیح دهم که چرا ما از این واقعیت تا این حد هیجان زده هستیم!!!

درک این حقیقت شاید در لحظه ی اول سخت باشد که ما شایسته سالار هستیم.

ممکن است این سوال برای شما پیش آید که اصلا شایسته سالاری چیست؟ شایسته سالاری اساسا سیستمی است که در آن گروهی از مردم براساس شایستگی و توانایی و نه امتیازات، ثروت، طبقه اجتماعی و غیره، پیشرفت می کنند.

 

طی چندین دهه ی اخیر، ما میان میزان تحصیلات افراد و توانایی آنها در پیشرفت در شغل خود، رابطه بسیار کمی دیده ایم. در حقیقت، بسیاری از بهترین افراد تیم ما حتی رزومه ای که با عنوان فعلی شغلی آنها ارتباطی داشته باشد، ندارند. این یعنی لزوم هماهنگی رشته ی دانشگاهی و متعاقبا مدرک تحصیلی آن رشته با شغل فرد، در حال کاهش است.

 

در این میان پیشنهاد ما به شما فضای کاری استارتاپی است. ما در اینجا محیطی را ایجاد کرده ایم که در آن افراد توسط جایگاه اجتماعی یا رزومه خود تعریف نمی شوند. آنها با میزان مشارکت خود دراجتماع تعریف شده اند.

 

بهترین تعریف برای ما، شایسته سالار بودن است. اگر بتوانید آن توانمندی ارزنده را از خود نشان دهید پس یقینا می توانید هر آنچه که می خواهید را در اینجا انجام دهید. ما اهمیتی نمی دهیم که چند سال دارید. ما اهمیتی نمی دهیم که در کجا به مدرسه رفته اید. ما اهمیتی نمی دهیم که شما در آخرین کار خود چه کرده اید و چه بوده اید اما به "چه هستید" اهمیت می دهیم.

 

در اینجا، توجه ویژه ی ما به کاری است که شما قادر به انجام آن هستید. تمایل داریم جایی باشیم که توانمندی شما را در شرایط کار مورد آزمایش قرار می دهد و نه با نمره ی آزمون!

حالا که توانستم تا حدودی توضیحات خود را برای شما ارائه کنم، می خواهم با شما از یک شیوه ی تفکر پوسیده صحبت کنم. شیوه ی تفکری که سال های زیادی مبنای بسیاری از تصمیم گیری های سازمانی ریز و درشت بوده است اما حالا دیگر ناکارآمدی آن به جوامع پیشرفته اثبات شده است:

تفکر منسوخ را باید شکست...

ممکن است تعجب کنید وقتی بشنوید که چقدر سخت است مردم را متقاعد کرد تا گذشته ی خود را به عنوان مانعی برای آینده خود ندانند. می پرسید چرا؟ چون...

 

ما به سوی این باورهدایت شده ایم که...

بچه ای که در کلاس علوم نمره ی الف می گیرد، توانایی بیشتری از شمایی که نمره ی ب،ج و یا د گرفته اید، دارد.

 

 

ما به سوی این باورهدایت شده ایم که...

زمانی که شما 22 ساله هستید، یک شغل در سطح پایین را می توانید شروع میکنید اما وقتی 42 ساله هستید، فقط و فقط باید یک مدیر ارشد باشید و سمت پایین تر از این اصلا در شان و شخصیت شما نیست!

 

 

ما به سوی این باورهدایت شده ایم که...

در آینده (اصلا "در حال حاضر" قبول نیست!) زمانی وجود خواهد داشت که شما قادر به انجام کارهایی باشید که فکر می کنید می توانید انجام دهید.

 

این ها تماما تفکراتی منسوخ به حساب می آیند. چراکه فرض بر این است که توانایی های شما در یک طیف خطی وجود دارد، چیزی که احتمالا طی سال های طولانی تحصیلی به شما آموزش داده شده است.

 

شما احتمالا به همان اندازه که همیشه می توانید، در حال حاضر هم قادر به انجام آن کار خواهید بود. درست است که بعدا تجربه بیشتری خواهید داشت - اما IQ شما تغییری نخواهد کرد و سطح انرژی شما نیز قطعا افزایش نخواهد یافت. هسته ی وجودی شما اساسا به همان اندازه خوب است که اکثر اوقات هست. این موضوع فقط به یک چیز اشاره دارد: ترس شما از شکست و در نتیجه به عقب انداختن کارها_گاها بهانه ی " تنبلی " برای اینگونه به عقب انداختن ها مطرح می شود.

حال بیایید با هم به راه حل هایی که برای رهایی از این تفکر منسوخ به کار برده می شوند، صحبت کنیم:

مسیر خودتان را تنظیم کنید

بیایید تمام پرده ها را کنار زده و بدون هیچ حائلی به خودتان نگاه کنید. چه می بینید؟

شخصی توانمند و پرانگیزه برای ادامه ی مسیر تا رسیدن به هدف

یا یک شخص سرخورده از دانشگاه که همچنان با مشکل بیکاری و فارق التحصیلی از دانشگاه درحال کلنجار رفتن است و هنوز دقیقا نمی داند که به چه چیزی علاقه دارد یا برای انجام چه شغلی از همه بیشتر خود را توانمند و آماده می بیند؟

تا زمانی که شما خود را پیدا نکرده و موضع خود را مشخص نکرده اید، نمی توانید در کاری به موفقیتی مطلوب دست یابید...چون هنوز نمی دانید که دقیقا چه می خواهید و هدفتان از انجام آن کار بخصوص چیست.

 

شما واقعا چقدر خوب هستید؟

 

اگر به شما گفته شود که توانمندی ای 10 برابر بیشتر از آن نمره ی ضعیفی که در کلاس علوم گرفته اید دارید چه؟ از سوی دیگر، اگر نمره ی 4.0 کاملی که در آزمون GPA کالج گرفته اید، اکنون هیچ ارزشی نداشته باشد چه؟

 

در مورد کار و یا پیشرفت شغلی، نسخه ی از پیش تعیین شده ای نه تنها برای شما بلکه برای هیچ کس دیگری وجود ندارد. تنها چیزی که مانع پرش شما از نمره ی مطلوب تا مدرک دکتری می شود، خود شما هستید.

 

بلندپروازی های ما انسان ها حد ندارد اما شما، به عنوان یک انسان چقدر توانسته ای به بلندپروازی های خود پاسخگو باشی؟

چه می خواهی؟ شغل مدیر خود را می خواهی ؟

در اینصورت باید بزرگتر فکر کنی. به فکر ایجاد یک محصول یا شرکتی باش که وجود نداشته و تو می توانی آن را ساخته و راهبری کنی.

 

گذشته را بسوزانید

مجددا به شما می گویم که ما به شما به خاطر هدف گذاری های دقیق آموزشیتان و بودنتان در این مسیر افتخار می کنیم. این فوق العاده است اما متاسفانه این موفقیت به تنهایی کافی نیست و در مراحل بالاتر برای شما سودی نخواهد داشت.

 

ما می خواهیم شما را از فکر کردن به موفقیت ها و شکست های خود در گذشته متوقف کنیم.

 

ما می خواهیم شما خودتان را به چالش بکشید.

 

ما می خواهیم که شما بیشتر از چیزی که هر کسی تا به حال به شما گفته است می توانید به دست آورید، به دست آورید.

 

یقینا چندین بار در روند کار شکست خواهید خورد - اما موردی ندارد. ما یک شرکت حامی استارتاپ ها هستیم که در راه اندازی استارتاپ تان  به شما و تیمتان کمک می کنیم. شکست و بازسازی الگویی است که ما به خوبی آن را می دانیم و بارها و بارها با تیم های مختلف از این مسیر به سلامت عبور کرده ایم.

 

از این نقطه به بعد، مدرک تحصیلی شما فقط گرانترین قطعه اثر هنری از گذشته شما بوده که به جا مانده است. بیایید با هم کار کنیم تا آن را به کم اهمیت ترین چیز در آینده تبدیل کنیم.

 

/html>