بلاگ

معرفی کتاب_قسمت پنجم

سلام ....

با پنجمین کتاب از سری کتاب های استارتاپی در خدمت شما هستیم .

نام کتاب : رشد ناب

نویسنده : اش ماوریا

ترجمه به فارسی : دارد

 

 

 

  در مراحل ابتدایی از شروع یک کسب و کار نوپا ،تمییز راه های کارآمد از مسیرهای انحرافی مشکل است.از کجا می توان مطمئن بود که یک محصول کارآمد است؟آیا این تعداد از افرادی که به تازگی به کاربران ما اضافه شده اند،نیمی از وقت خود را با کالا یا خدمات ما سر میکنند؟ مدل های درآمدی مان نیاز به تغییر دارند یا نه؟!؟آیا "ایده بزرگ" شما ارزش دنبال کردن دارد؟ اگر قبل از اینکه بتوانید زمان و منابع ارزشمندی را صرف کنید، بتوانید مدل کسب و کار خود را قبل از فرایند تست کنید چه؟
شما با مشتریان صحبت کرده اید. شما مشکلی را که نیاز به حل کردن دارد را شناسایی کرده اید و شاید حتی یک کمینه محصول اولیه (MVP ) هم ساخته باشید. اما اکنون یک پل دوم برای عبور وجود دارد. چگونه می توان گفت که ایده شما یک کسب و کار پایا خواهد بود؟ آیا شما واقعا باید چرخه توسعه، شکست، تکرار، ضربه ی روحی سخت و تکرار را تماما طی کنید؟
 
کتاب " رشد ناب " یک طرح ارزشمند برای مدل سازی موفقیت آمیز یک کسب و کار نوپا پیشنهاد می کند. در این کتاب شما معیارهای ضروری که خروجی یک مدل کسب و کار را ارزیابی  کرده، نبض شرکتتان را در اختیار شما قرار داده ، سلامت کسب و کار خود را به سرمایه گذاران نشان داده و امکان مداخله در موقعیتی که همه چیز اشتباه پیش می رود را به شما می دهد. شما همچنین خواهید آموخت که چگونه:
 
· پایداری یک مدل کسب و کار را با استفاده از یک تخمین 5 دقیقه ای بازگشت به گذشته ، تخمین زد.
· استفاده از درآمد فعلی به عنوان یک معیار پیشرفت (شما را مجبور به پرواز کورکورانه و غالبا دادن وعده های بیش از حد به سهامدارانتان می کند) متوقف کرده و در عوض معیار کشش را اعمال کنید - که به شما در شناسایی شاخص های پیشرو برای رشد مدل کسب و کار آینده کمک می کند.
· اهداف پیشروی که شما را برای موفقیت درازمدت با اجرای یک استراتژی تحویل 10X مرحله ای، مانند یک نمونه ی به کار گفته شده درفیس بوک و تسلا ، تعیین شود.
· پنهان کردن بینش های عبور از موانعتان را در آزمایش های شکست خورده متوقف کرده و به جای آن ، آنها را با استفاده ازجهش های ناب و سریع دو هفته ای به منابع انبوه ، تبدیل کرده و ایده هایتان را آزمایش کنید. 
 
اش ماوریا، یک کارآفرین سریالی و نویسنده مکتب تفکر استارتاپ ، رانینگ لین ( Running Lean )، نمونه هایی جالب از دنیای واقعی کسب و کارهای نوپایی مانند " ایر بی اند بی " ( Airbnb ) و " هاب اسپات " ( Hubspot ) که با تکنیک های دنیای تولیدی به منظور راهنمای تاکتیکی برای مقیاس بندی با حداکثر بهره وری و سودمندی ایجاد شده اند را در کنار هم قرار داده است. خواندن این کتاب برای هر شخصی که دارای یک کسب و کار نوپا می باشد ، حیاتی است .

 

/html>