بلاگ

چرا کارآفرینان باید به دنبال پول هوشمند باشند؟

 

 

 

امروز قصد داریم شما را با "پول هوشمند" و "جذب سرمایه ی هوشمندانه" آشنا کنیم به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا مقاله ای از سایت forbes.com را برای شما ترجمه کرده و در اینجا قرار دهیم تا هم سرمایه گذاران از اهمیت "سرمایه گذاری هوشمند" مطلع شده و هم استارتاپ ها توجه بیشتری به نوع سرمایه ای که جذب می کنند بکنند.

 

 

 

 

 

 

 

چرا کارآفرینان باید به دنبال پول هوشمند باشند؟

 

 

یک اشتباه معمول که کارآفرینان در تلاش برای جذب سرمایه مرتکب می شوند، تمرکز بیش از حد بر گرفتن پول طی قراردادهای متوالی و توجه کافی نداشتن به کسی که سرمایه را با خود در شرکت و کسب و کار می آورد، است. من همیشه به استارتاپ های خود می گویم که "به دنبال پول هوشمند باشید - این بهترین راه برای جذب سرمایه و بالا بردن شانس موفقیت تان است".

 

 

 

 

 

 

 

جذب سرمایه هوشمند توسط کارآفرین چیست؟

 

 

برای استارتاپ هایی که به مشاوران عالی، در معرض دید قرار گرفتن، بستری مملو از شبکه ای خوب، بینش مرتبط با حوزه ی فعالیت شان (صنعت)، راهنمایی های ارزشمند کوتاه مدت و بلند مدت و افزودن ارزش و اعتبار، پول هوشمند می تواند کمک رسان باشد. این سرمایه توسط سرمایه گذارانی که اغلب بیشترین دانش، تجربه و گسترده ترین شبکه های موجود در حوزه ی شما را دارند، تأمین می شود.

 

 

 

سرمایه گذاران پول هوشمند می توانند به شما در دیده شدن از سوی افراد کلیدی حوزه تان کمک کنند. این افراد در مورد استارتاپ شما با افرادی که با آنها در ارتباط بوده و با آنها تجارت می کنند صحبت خواهند کرد. این شانس شما برای به دست آوردن مشاوران کلیدی، مشارکت، مشتری، تأمین کننده و سرمایه اضافی را افزایش می دهد. علاوه بر این ، این سرمایه گذاران به شما توصیه های مرتبطی می کنند چرا که محرک های صنعت شما را درک می کنند. به عنوان مثال ، آنها باR&D ، موانع نظارتی، مدت زمان لازم برای ورود به بازار و کسب درآمد، ارزش عمر مشتری، ارزش گذاری، نیازهای سرمایه ای، پیش بینی های معقول مالی، استراتژی های خروج، تمایز کننده های رقابتی (ارزش پیشنهادی)، مسیر حرکت مشتری، درآمد حاصله قبل از سود، مالیات و استهلاک آشنایی دارند. تلاش برای جذب سرمایه خارج از دسته ی سرمایه گذارانی که دارای این سطح از هوش مرتبط با یک حوزه هستند، سؤالاتی را در مورد همه این موارد ، به ویژه ارزشگذاری ایجاد خواهد کرد.

 

مذاکره در مورد قراردادهای حقوقی با یک سرمایه گذار خارج از حوزه ی شما اغلب در مقایسه با یک سرمایه گذار هوشمند زمان بیشتری را از شما می گیرد چرا که قبل از شروع یک مکالمه باید او را از صنعت خود آگاه کرده تا بتوانید با هم، هم ادبیات شوید. اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید که به یک قرارداد حقوقی برسید، طی یک بازه ی زمانی 12 ماهه باید چندین بار قول و قرارهایی که گذاشته اید را بازگو کنید که به تجربه این وضعیت احتمالا در انتها بدون جذب سرمایه به پایان خواهد رسید. مشکلات اصلی در اینجا ممکن است ارزش گذاری شرکت شما، تخصیص سهام و قابل درک بودن ریسک سرمایه گذاری بر روی شرکت تان برای سرمایه گذار بالقوه باشند. احتمالاً سرمایه گذار سرمایه گذاری بر روی شرکت شما را از نظر ریسک در همان دسته ی دیگر سرمایه گذاری های پرخطر خود قرار می دهد و این ممکن است به نفع شما نباشد. از همه مهمتر، شما نمی توانید آن دیده شدنی را که نیاز دارید از سرمایه گذار خود دریافت کنید و این ممکن است برای یک منبع پول غیر هوشمند سخت باشد که شما را در رشد تجارت تان یاری رساند.

 

 

 

 

ارزش زمان واقعاً با پول برابری می کند {اگر بیشتر نباشد!}

 

 

بهای جذب پول هوشمند این است که شما باید درصد بیشتری از سهام خود را در ازای میزان سرمایه ی کمتری به سرمایه گذار واگذار کنید. با این حال، به نظر من واگذاری سهام بیشتر در ازای دریافت سرمایه ای هوشمند {حتی کمتر از مبلغ مطلوب} ارزشش را دارد. این معامله {جذب پول هوشمند} سریعتر به مرحله ی نهایی جذب سرمایه رسیده و اجرایی می شود و این سرعت به شما این امکان را می دهد تا اهداف شرکت خود را پیش برده و درنهایت به شما در رشد کسب و کارتان کمک می کند. این سرمایه گذاری برای آن انجام می شود تا راهنمایی های لازم در طول رشد کسب و کارتان را به شما ارائه داده و همچنین در صورت نیاز می تواند به شما در یافتن سرمایه اضافی کمک کند.

 

 

 

 

 

 

 

بیشتر استارتاپ های رشد یافته تر ممکن است این معامله را به اندازه ی کافی ارزشمند و سودآور تلقی نکنند – این ها اغلب استارتاپ هایی هستند که در حال حاضر دارای بودجه ای غنی و هیئت مدیره ای ثابت بوده که در حال حاضر در حال اجرای عملیات هایی بدیع و پویا هستند. بهای اتخاذ این تصمیمات را در نظر بگیرید - ارزش شبکه سازی با افراد مناسب، پول، راهنمایی، ارزش گذاری مطمئن و قرار گرفتن در معرض دید در مقابل کنار گذاشتن چند درصد از سهام شرکت و در نتیجه از دست دادن شبکه ی مناسب، راهنمایی، در معرض دید قرار گرفتن و پول. به نظرتان چه اتفاقی برای شرکت و کسب و کارتان خواهد افتاد؟

 

 

 

 

چگونه سرمایه گذار با پول هوشمند پیدا کنیم؟

 

 

ابتدا، تحقیقات خود را انجام دهید - از منابعی مانند Crunchbase ، CB Insights ،PitchBook و Clarivate Analytics اطلاعاتی را درباره ی همه سرمایه گذاران بالقوه خود کسب کنید. در مرحله بعد ، تمام منابع سرمایه ای و دیگر منابع واجد الشرایط خود را تعیین کنید. این منابع می توانند بسته به ویژگی های شخصیتی شما یا نوع فعالیتتان متفاوت باشند.

 

مادامی که به دنبال سرمایه گذار با پول هوشمند هستید، به عنوان یک استارتاپ، باید به دنبال صبر، شفافیت، قابل اطمینان بودن، اشتیاق برای شما و شرکت تان و یک همراه و همدل نیز باشید. شما کسی را می خواهید که رک و راست مسیر درست را به شما بگوید. شتاب دهنده های خوب طی برنامه هایی می توانند به ایجاد این اتصالات کمک کنند. آنها با مربیان و کارآفرینان رابطه برقرار کرده و بهترین آنها دارای یک فاکتور مهم هستند - آنها می توانند ایده ، کارآفرین و پول هوشمند را به هم وصل کنند.

 

 

 

 

با نگاهی به این تصویر بزرگ ، پول هوشمند تنها یکی از عناصر داستان است ، اما این واقعاً همان محوری است که دیگر فاکتورها حول آن می چرخند. از دید من ، استارتاپ های موفق پایه و اساس رشد اقتصادی و مشاغل دانش بنیان هستند. هرچه کارآفرینان بیشتری به دنبال پول هوشمند باشند، اقتصاد رشد بیشتری یافته و سکوهای کارآفرینی بیشتری در یک حلقه ی رشد و پیشرفت نوآوری تقویت می شوند.

/html>