بلاگ

سرمایه گذار خطرپذیر شرکتی موفق # شماره_2

 

 

 

 

 

 

در این پست از وبلاگ قصد داریم شما را با دومین CVC موفق و فعال آشنا کنیم. آقای اولریش کوئی - مدیر عامل بی ام دبلیو آی ونچرز - طی مصاحبه ای که سایت medium.com با او داشته، از تجربیات خود در CVC گفته که چکیده ای از آن مطالب به شرح زیر است.

 

 

   فرد مصاحبه شونده:

اولریش کوئی مدیر عامل بی ام دبلیو آی ونچرز

 

 

   نکته ی کلیدی برای موفقیت یک CVC از نظر اولریش:

" داشتن راه های جایگزین برای سنجش ارزش استراتژیک "

 

 

 

 

اولریش کوئی از بی ام دبلیو آی ونچرز -  راه های جایگزین برای سنجش ارزش استراتژیک

 

 

 

اولریش معتقد است که داشتن راه های جایگزین برای سنجش ارزش استراتژیک بسیار مهم و کلیدی است. از نکات کلیدی این مصاحبه می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 

 

اخیرا تریس ایساک از بانک سیلیکون ولی یک مصاحبه با اولریش داشته است. در حالی که ریس برای سنجش ارزش استراتژیک بر روش های خاصی متمرکز شده بود ، اولریش طیف این ارزش ها را گسترده تر کرده و اظهار داشت که راه های زیادی برای خلق ارزش وجود دارد و تیم های سرمایه گذاری در هنگام انتخاب مورد سرمایه گذاری به آزادی عمل احتیاج دارند:

 

 

 

 

  1. بر ارزش مالی و ارزش استراتژیک - هر دو با هم - تأکید کنید، نه فقط بر یکی از آن ها (برای هر سرمایه گذاری – مادامی که سرمایه گذاری استراتژیک و مرتبط با حوزه ی فعالیت تان باشد - یک دید استراتژیک داشته باشید)
  2. تصمیمات سرمایه گذاری را می توان "مستقل" از واحدهای تجاری گرفت اما یک کمیته رهبری مطلوب نیاز است تا همیشه با ایجاد و شکار فرصت های خوب سرمایه گذاری، داستان هایی موفقیت آمیز برای تعریف کردن داشته باشد.
  3. درباره این که چگونه ارزش استراتژیک را می سنجید - به ویژه با فرصت های مخرب – خیلی سختگیرانه برخورد نکنید.

 

 

 

 

 

در حالی که اولریش به وضوح استقلال در تصمیم گیری را برای تیم سرمایه گذاری یه هنگام انجام امور سرمایه گذاری با ارزش می خواند، وی یک جمله ی عملی و ارزشمند نقل قول می‌کند:

 

 

 

 

 

 

/html>