بلاگ

سرمایه گذار خطرپذیر شرکتی موفق # شماره_1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خلاصه ای کوتاه از زندگینامه ی سرمایه گذار خطرپذیر شرکتی موفق # شماره_1

 

ریس شرودر در سال 1981 از کالج شمال مرکزی در ناپروویل ، ایلینویز با لیسانس رشته علوم سیاسی فارغ التحصیل شد. وی همچنین مدرک دکترای حرفه ای خود را از دانشکده حقوق جان مارشال در سال 1984 دریافت کرد.

 

ریس در حال حاضر به عنوان مدیرعامل "تایسون ونچرز"  فعالیت می کند. وی مسئولیت ایجاد و مدیریت فرصت و همچنین انجام معاملات سرمایه گذاری را بر عهده دارد. پیش از پیوستن به تایسون فودز، ریس به مدت 28 سال در موتورولا مشغول فعالیت به عنوان مدیر عامل شرکت موتورولا ونچرز از سال 2004 تا 2017 بود. وی پیش از پیوستن به موتورولا ونچرز، به عنوان مدیر گروه توسعه شرکت و معاملات استراتژیک موتورولا مسئول طیف گسترده ای از فعالیت های M&A بود. ریس قبل از شروع همکاری خود با موتورولا ، معاون مدیر فروش و مدیر تولید کننده ظروف حمل و نقل شیمیایی مستقر در میانه غربی بود.

 

ریس برنده ی  Lifetime Achievement Award از سوی سازمان جهانی سرمایه گذاری در شرکت در سال 2016 شد.

 

 

 

آقای ریس شرودر طی مصاحبه ای که سایت medium.com با او داشته، از تجربیات خود در CVC گفته که چکیده ای از آن مطالب به شرح زیر است.

 

 

   فرد مصاحبه شونده:

ریس شرودر از شرکت سرمایه گذاری تایسون ونچرز

 

 

   نکته ی کلیدی برای موفقیت یک CVC از نظر ریس:

"سنجش ارزش استراتژیک و گزارش دهی"

 

 

ریس معتقد است که چگونگی برقراری ارتباط استراتژیک با ذینفعان کلیدی، از جمله مدیران عامل و هیئت مدیره بسیار مهم و کلیدی است. از نکات کلیدی این مصاحبه می توان به موارد زیر اشاره کنید:

 

 

  • به جای توجه به تعامل (به طور خاص و انحصاری) بر موفقیتهای حاصل از آن تعامل توجه کنید - به عنوان مثال ، فرض کنید شما با ایجاد تعاملی کوتاه و مختصر با یکی از افراد شرکت توانسته اید عملکرد یک بخش (هر چند کوچک) از سازمان را بهینه کنید و با این کار فی الواقع شما توانسته اید در هزینه های قابل اندازه گیری صرفه جویی کنید.

 

  • از تاثیرگذاری و  استراتژیک بودن سرمایه گذاری های بالقوه ی خود اطمینان حاصل کنید چراکه آن ها نقاط عطفی برای دنبال کردن هستند (بخاطر داشته باشید که دریافت اطلاعات از واحدهای تجاری همیشه کار آسانی نخواهد بود!)

 

  • از گزارش دهی - این موهبت سازمانی (!) -  استفاده کنید تا تعاملی مداوم میان واحدهای تجاری شما و شرکتهای سرمایه گذاری شده وجود داشته باشد.

 

 

ریس بر صداقت و صراحت تأکید داشته و ادعا می کند که این دو مورد نقشه راه او در مسیر هدایت برنامه های سرمایه گذاری خطر پذیرانه ی وی بوده اند.

 

 

 

/html>