بلاگ

انواع نوآوری - نوآوری رادیکال

نوآوری رادیکال

 


 

 

از آنجایی که نوآوری رادیکال ویژگی های مشابهی با نوآوری مخرب دارد، به ندرت اتفاق می‌افتد اما به شکلی تفاوت هایی هم با آن دارد مثلا این که همزمان از فناوری انقلابی و یک مدل کسب و کار جدید استفاده می کند.

 

 

نوآوری رادیکال مشکلات جهانی را برطرف کرده و نیازها را به روش هایی کاملاً جدید – متفاوت از آنچه که قبلاً به آن عادت کرده ایم و حتی نیازها و مشکلاتی که مردم از وجود آن اطلاعی ندارند - حل می کند و با این کار به طور بازار و یا حتی اقتصاد را به کلی دستخوش تغییر می کند.

 

اگرچه نوآوری های رادیکال به ندرت اتفاق می‌افتند اما طی چند سال اخیر تعداد بیشتری از این مدل نوآوری ها در حال رخداد است.

 

نوآوری های فن آورانه - مانند کامپیوتر شخصی و اینترنت - نمونه هایی از نوآوری های رادیکال بوده که نحوه عملکرد و برقراری ارتباط کل جهان را تغییر داده اند. این نوآوری های مخرب، بستر ساخت و سازهای خود را در اختیار جامعه ما قرار داده و اقتصاد را با شیب بسیار پر شتابی رشد می دهد.

 

 

 

 

طبق تحقیقات ARK Invest - یک شرکت مدیریت سرمایه گذاری - موج جدید و حتی بزرگتری از نوآوری های رادیکال وجود داشته که گمان می‌رود که در آستانه تبدیل شدن به جریان اصلی بازار باشد. روباتیک ، هوش  مصنوعی AI)) ، فناوری بلاک چین ، ذخیره انرژی و توالی ژنوم از این دسته نوآوری ها هستند.

 

از آنجا که نوآوری رادیکال با آنچه مردم عادت کرده اند بسیار متفاوت است ، معمولاً در ابتدا با مقاومت قابل توجهی روبرو می شود. این نوع نوآوری ها به طور معمول قبل از آماده شدن برای بازارهای اصلی نیاز به زمان و توسعه فناوری زیادی دارند.

 

علی رغم مقاومت های اولیه ای که در برابر آن نشان داده می‌شود اما هنگامی که این نوآوری با موفقیت در جریان اصلی بازار  قرار می‌گیرد اغلب به معنای آغاز یک دوره جدید بوده که بخش ها و نقاط جغرافیایی مختلف را تحت تأثیر خود قرار می دهد.

/html>